Anotace

Divadlo

Bajoranka se zlatou rýhou na nose TyJáTrek

Já, král Guleslav, z founderů vůle Dukát a hlava hranatá,
přinesl jsem dary žádané.
Pro Kiru, jíž zdobí rýha zlatá,
a co mojí ženou se stane.
Troje šaty ušíti jste chtěla,
troje šaty jsou vám dodané.
Garak makal v noci jako střela,
nuže, líbí se vám?

Jak odpoví Kira Nerys dobyvačnému Cardassijskému králi je nasnadě. Avšak ukryje svou krásu a zlatou rýhu před jeho flotilou? A co na to všechno princ Odomír? Přijďte se podívat a zaposlouchejte se do naší nové hry ve veršovaném kabátě.

STAR linie

Teorie Warpu Zephram

Základy warpu jsou, jak známo, ve 24. století povinným předmětem na Akademii Hvězdné flotily. Přijďte se podívat na poněkud spekulativní demonstraci toho, jak by taková přednáška o teorii warp pohonu v této Startrekové budoucnosti mohla vypadat. Dočkáte se vysvětlení základních pojmů vícerozměrného světa umožňujících zavést pojem subspace field a warp field a na základě názorných analogií se seznámíte s teoriemi, proč věci ve Startreku vypadají a fungují tak, jak vypadají a fungují.

SG, ST a SW herci na zahraničních conech Tar-ara

Jací jsou herci našich star fenoménů, zážitky s nimi a lehké přiblížení, jaký z nich můžete mít dojem a proč se za nimi podívat.

Antická technologie Tar-ara

Antikové byla úžasná rasa... alespoň z hlediska technologických vymožeností. Co vše kdy měli a jak se to používalo.

Když Holmese nepíše Doyle Daphne

Taky tak rádi hltáte dobrodružství Sherlocka Holmese? Mnoho současných spisovatelů je fanoušky velkého detektiva a mnozí chtějí pokračovat v díle A. C. Doyla. Komu se to ale povedlo? Komu se raději vyhnout? V moři pastišů vám zkusíme ukázat to dobré.

Vyrob si svůj šperk s fandomovým motivem Daphne

Máte jedinečnou možnost si vlastnoručně vyrobit náušnice, přívěšek nebo medailonek s různými motivy z různých fandomů (DW, Sherlock, Merlin, LotR, Red Dwarf, Marvel,...). Pozor, omezené množství surovin. Proto vše do vyprodání zásob!

Nejrychlejší lodě 24. století Iconer

Se kterou lodí by se měl kapitán vydat do Delta kvadrantu nebo do středu Galaxie? Poví nám to Cestovatel? Nechte se překvapit.

Snídáme/Svačíme s (nejen irskými) muffiny elirwen

Sladká bomba pro duši i žaludky. Jedlé muffiny jen do vydání zásob. :)

Poruchy simulátoru Iconer

Povídání o děsivých potížích, které se v simulátoru často stávají a ukázky, jak je řeší naši hrdinové. Možná vymyslíme, jak by se dalo takovým problémům předcházet.

Discovery psaná a kreslená Jakub Marek

Startrekové knihy a komiksy nebyly nikdy kanonické. Dnes však díky spolupráci scenáristů, redaktorů a spisovatelů vzniká knižní a komiksová řada, která sotfkanonicky ustavuje pozadí nových příběhů a postav a začleňuje je do nám dobře známého universa původního seriálu. Pojďme se na ně podívat!

Sprievodca queer kultúrou Namuras

Queer seriály, filmy a knižky nie sú úplný mainstream - vznikali len v posledných dekádach a mnohé z nich majú po zásahoch nepriaznivej cenzúry mätúce posolstvo. Poďte sa so mnou pozrieť na to, ako sa vyvíjal tento žáner, aké sú jeho najväčšie úskalia a kde dnes nájsť hodnotných queer protagonistov.

Seriály podle knižní předlohy Daphne

Když si oblíbíte nějaký seriál a zjistíte, že je podle knihy, přečtete si tu knihu? Když milujete nějakou knihu a zjistíte, že se chystá podle ní seriál, jste taky tak nedočkaví. Já vám představím pár takových svých seriálů.

Slashy music videa elirwen

Ukážeme si výběr video výtvorů fanoušků, kteří mají rádi, když se pánové mají rádi.

Vědecká linie

Minulost Bitcoinu Jan „Zephram“ Gruber

Bitcoin je na světě již přes 9 let. Je to nejznámější a dosud nejrozšířenější kryptoměna, v posledních měsících výrazněji pokrývána i běžnými médii. Jde o peníze, investici, ideologický manifest, promyšlené schéma na zbohatnutí, či o budoucnost (nejen peněžních) transakcí? V této přednášce se podíváme ke kořenům Bitcoinu, na okolnosti jeho vzniku, na problémy, které chtěl řešit, a z toho vyplývající principy jeho fungování. Vysvětlím vám bitcoinové transakce, blockchain, těžení, bitcoinové burzy, peněženky, případně další věci spojené s Bitcoinem, které v&aac ute;s bu dou zajímat.

Budoucnost Bitcoinu (a kryptoměn) Jan „Zephram“ Gruber + Lukáš Martoš

Jaké možnosti nabízí nebo by mohl nabízet transakční systém s pevně danými pravidly, bez centrální autority, s vysokou mírou anonymity a bez nutnosti vzájemné důvěry účastníků? Povíme si o některých zjevných i méně zjevných využitích Bitcoinu, blockchainu a kryptoměn obecně. Multi-signature, time-locked contracts, colored coins, platební kanály, nové formy crowdfundingu, prediction markety, pohled bankovní sféry na blockchain a kryptoměny, ICO, smart property. A možná i některé utopické či dystopické vize.

Velmi spekulativní historie piva Petr Tomek

Pokus vysvětlit, jak se vůbec mohli lidé dopracovat k tak složité přípravědůležitého kulturního nápoje. Spíše než vynález to pravděpodobně byla řada omylů.

Proč ateisté vycházejí z utajení? Petr Tomek

Málokoho napadne, že jsme byli vlastně v nedávné době svědky něčeho zvláštního. Po celém světě se totiž začali objevovat lidé s cedulemi "Hi mom, I'm an atheist". Proč to dělají a je naše představa světě opravdu založená na mystifikacích, jak tvrdí?

RPG linie

Co je to Destiny? Vergil

Pojďme zjistit co to je destiny jaký typ hry to je a o čem to vlastně je bude to takovélehké seznámení se světem.

Příběh světa Destiny Vergil

Pojďte si poslechnou vyprávění legend a příběhu o hrdiných guardianech jako jsou shin mal ur, osiris, saint-14 a mnoho dalších a take o významných bitvách a mocných nepřátelích,pojďme si poslechnout příběh nikdy nekončícíválky mezi světlem a temnotou.