Historie STARconů

2016

 | 

2015

 | 

2014

 | 

2013

 | 

2012

 | 

2011O conu
Programové linie
Anotace

STARcon - Trailer (Tar-ara Istandil)
STARcon 2011 - O conu


STARcon je třídenní setkání fanoušků sci-fi a fantasy obohacené a program plný zajímavých i zábavných přednášek, promítání, her a workshopů. Je to místo setkávání se se starými přáteli a seznamování se s novými. Jsou to tři dny během nichž si můžete odpočinout, hodit za hlavu starosti běžného života a soustředit se jen na to co Vás baví a co máte rádi!


Kdy se to konal?

začíná v pátek 25.3. od 18:00 a končí v neděli 27.3. v 11:00

Kde se konal?

OA Svatoslavova
Svatoslavova 333/6
Praha
mapka


Programové linie


Nabízíme Vám obsáhlý celovíkendový program rozdělený do těchto linií:

STAR-linie (detail)
Linie přednášek, diskusí a promítání, ve kterých se střetnou tři nejznámnější STAR díla, a to Star Trek, Stargate a Star Wars.
Seriálová linie
Linie, v níž se můžete dozvědět nejrůznější zajímavosti a informace o všech ostatních Sci-fi filmech a seriálech.
Literární linie
Linie o Sci-fi psané na papíře. :)
Workshopová linie
Zde najdete workshopy, hry a soutěže protínající nejrůznější sci-fi fandomy.
Fantasy linie (detail)
Nabídne účastníkům zajímavý program plný kouzel, draků a fantazie obecně. Čeká vás Harry Potter, Merlin, Pán prstenů a mnoho dalšího!
Deskové hry
Nabízíme Vám hrami plnně zařízenou místnost, kde si můžete zahrát své oblíbené hry nebo objevit další.
Hudebně elektronické hry
Z hudebních her nejspíše ITG multiplayer, Para Para Paradise ad. V přípravě jsou též jeden začátečnický a jeden pokročilý turnaj o diplomy.
Laser Game
Nejoblíbenější společenská hra Barneyho Stinsona. Vyzkoušejte, kdo z vás je lepší střelec a voják!
Pochod fantasie
Máte kostým, kterým se chcete pochlubit? Chcete dát všem najevo, že máte rádi Sci-fi a fantasy? Pojďte se s námi projít v okostýmovaném zástupu ulicemi Prahy!
Galavečer (sobota večer)
Jeden prsten vládne všem - ale kdo jsou vlastně ti "všichni"? Podíváme se na Středozem očima, jakýma se na ni dosud nikdo nekoukal. V naší nejnovější divadelní hře budete mít možnost odhalit skutečné dění okolo Jednoho prstenu a dozvíte se, jaké byly opravdové rasy Středozemě ovládnuté mocnou Sauronovou rukou. Podaří se Frodovi donést prsten až do hory Osudu? Zvítězí dobro nebo zlo? Dokážou se utlačovaní postavit utlačovateli? Přijďte se na to podívat.
Web programu
Divadelní představení (TVEJÁTRO, pátek večer)
Jak to skutečně bylo, když byl Worf převelen na stanici Deep Space Nine? Dokáže zkrotit Ferengské zločince? Podlehne svodům nevinné Jadzie či osudné Tornado Leety? Přijďte zhlédnout a poslechnout si tak trochu klingonskou operu, kde zjistíte že s Worfem - přijde - zákon.
Švestkový Worf aneb tak trochu klingonská opera (web)


Anotace pořadů


STAR–linie
Linie přednášek, diskusí a promítání, ve kterých se střetnou tři nejznámnější STAR díla, a to Star Trek, Stargate a Star Wars.

Pátek:

18:00 – Zahájení STAR linie (Xyll)
Přivítání návštěvníků a seznámení s programem.

19:00 – Stargate soutěž (Pomeranč)
Přijďte vyzkoušet své znalosti Hvězdné brány. Myslíte si, že jste odborník a znáte seriály perfektně? Dokažte nám to. :)

20:00 – Švestkový Worf aneb tak trochu klingonská opera
Na stanici Deep Space Nine se věci nevyvíjejí dobře. Ferengské gangy spolu s pochybnými existencemi převzaly kontrolu nad promenádou a celým obytným prstencem. Pár důstojníků flotily je bezradných a sledovanost klesá. Proto kapitán Sisko požádal velitelství o pomoc. Flotila vyslala osamělého jezdce, který má zajistit, aby na stanici opět zavládl zákon – ať už bude jakýkoli.
Švestkový Worf aneb tak trochu klingonská opera (web)

22:00 – Jak těžké je uchvátit absolutní moc? (Darth Zira)
Všichni víme, že Palpatine se stal císařem. Ale jak a proč se mu to povedlo? Co za tím bylo? Jeho osobní chytrost a šikovnost? Neschopnost těch druhých? Nebo tady napomohly další okolnosti - například celkové poměry té doby nebo snad samotný politický systém staré Galaktické republiky? A mohl by někdo Palpatina úspěšně napodobit i u nás, tady a teď?

23:00 – Shatmoy slaví 160 let (Ziina)
Narozeninová oslava představitelů našich dvou oblíbených postav Kirka a Spocka.


Sobota:

9:00 – TK–1 – SW fanfilm (Tess)

10:00 – Expandované Universum vrací úder (Paulus)
Tato přednáška u příležitosti nedávného 30. výročí premiéry filmové epizody Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder upozorní na některé zajímavosti z expandovaného universa, které příběh dále rozvíjejí. Dozvíte se například, jak to bylo s pověstným "nájemným lovcem na Ord Mantellu" a kolik že lidí vlastně navštívilo Yodu na Dagobahu. Zajímá vás, jak je možné, že Luke a Leia pozorují "předalekou galaxii", jako by byli daleko od ní a jak se správně nazývá vesmírný slimák? Chcete vědět, jaké další planety se měly v páté epizodě objevit a proč Lando Calrissian nakonec není klon? Pak je tato přednáška právě pro vás.

11:00 – Starship Regulars (Marty) – přednáška ST
Vtipná parafráze na Star Trek o dvou nejhorších členech posádky. A v roli statečného kapitána Michael Dorn.

12:00 – Sušenky zdarma (DallArt)
Teď, když jsme zaujali vaši pozornost, vám sdělíme, o co půjde. O prezentaci amatérského studia DallArt, věnujícího se převážně animované tvorbě na téma Hvězdných válek.

13:00 – Stargate VS Star Trek (Tar–ara) – přednáška
Objevování galaxie a nových světů, hledání nových technologií, přátelských mimozemšťanů a boj proti nepřátelským druhům. Stargate nebo Star Trek? Porovnání toho, co mají tyto dva fenomény společného. Pozor, nepůjde o boje fenoménů, zbraně nechte doma.

14:00 – Odděl si své zrno od plev (Hana Víttková) – soutěž
Zábavný soutěžní (rychlo)test v poznávání nejznámějších předmětů, kostýmů a lodí ze světů Star Treku, Star Wars a Stargate. Pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet znalosti svého oblíbeného fenoménu, nebo se třeba jen podívat na obrázky různých podivuhodných reálií z těchto sci–fi fenoménů.

16:00 – Čarodějnice z Dathomiru za klonových válek (Paulus)
Seriál Star Wars: Klonové války už naložil s množstvím zavedených motivů Star Wars po svém a nedávno se otřel i o jeden z důležitých pilířů Expandovaného Universa – čarodějnice, žijící na planetě Dathomir. Přednáška shrnuje, co z původních myšlenek zůstalo zachováno a zda je možné, aby oba zdroje zůstaly platné a věnuje se také nově odhaleným skutečnostem ohledně původu Dartha Maula a Asajj Ventress. Tato přednáška je nutností pro všechny fanoušky (i odpůrce) seriálu Klonové války.

17:00 – Dlouhá cesta Hvězdné brány (Pomeranc)
videopořad mapující historii Hvězdné brány od počátku až po dnešek.

18:00 – Historia Cardassia (Tar–ara) – přednáška ST
Cardassijská unie, jedna z mocností nejen Alfa kvadrantu, která ovlivňovala průběh dějin galaxie. Co se zde vše událo,důvody, které k tomu vedly a kdo vlastně tahal za nitky. Nahlédněte do minulosti od Hebitianů po Dominionskou válku.

19:00 – GALAVEČER
Jeden prsten vládne všem – ale kdo jsou vlastně ti "všichni"? Podíváme se na Středozem očima, jakýma se na ni dosud nikdo nekoukal. V naší nejnovější divadelní hře budete mít možnost odhalit skutečné dění okolo Jednoho prstenu a dozvíte se, jaké byly opravdové rasy Středozemě ovládnuté mocnou Sauronovou rukou. Podaří se Frodovi donést prsten až do hory Osudu? Zvítězí dobro nebo zlo? Dokážou se utlačovaní postavit utlačovateli? Přijďte se na to podívat.
Web programu

22:00 – Boba Fett Omnibus (Blair)

23:00 – Star Trek v reklamách (Xyll) – přednáška ST
Nesnášíte reklamy? Ty se Star Trekem budete milovat. Přijďte se podívat, jak vypadají vtipné a originální reklamy. Od 70. let minulého století po současnost.


Neděle:

9:00 – ST: Phase II – World Enough and Time – promítání
Jde o Star Trek fanfilm, ze série Phase II, což je vlastně čtvrtá sezóna TOS. Film je opatřen českými titulky. Jedním z herců je sám George Takei (Sulu), setkáte se též s Grace Lee Whitney (nadporučíkem Randovou).

10:00 – Hry a příprava na pochod
Hry podle fenoménů SG, ST, SW a případné maskování a kompletace kostýmů na Pochod fantazie.

11:00 – Pochod fantazie

Fantasy linie
Nabídne účastníkům zajímavý program plný kouzel, draků a fantazie obecně. Čeká vás Harry Potter, Merlin, Pán prstenů a mnoho dalšího!

Přednášky

Zahájení linie
Představení programu, upoutávky na promítání.

Fantastické motivy v lesbické fanfiction (PetrSf)
Duchové, upíři a děvčata, co mají ráda děvčata. Představení a ukázkové čtení lesbických fanouškovských povídek s fantastickou tématikou.

Dresden (Marty)
Jmenuje se Harry Dresden a je čaroděj. Ale kdo by mu to v současném Chicagu uvěřil. A přesto pomocí svých magických schopností a kouzly nabité hokejky bojuje proti nadpřirozenu. Úvod do seriálu a neodvysílaný pilot.

Merlin: Seriál vs. legenda (Antrey)
Seriál z dílny BBC se od svého vzniku velmi rychle dostal do podvědomí téměř celého světa. Je milý, zábavný, pěkný a připomíná lidem legendy staré Anglie. Ale připomíná jim je správně? Opravdu byl Merlin Artušův vrstevník a Morgana Utherova milovaná chráněnka? Vážně byla na Kamelotu zapovězena magie? Srovnávat tento seriál s legendami nemusí být vůbec jednoduché, ale pojďme se o to alespoň pokusit… Merlin bloopers
Nepovedené záběry, rozhovory s herci a ukázky toho, co se děje za kamerou.
Fantastické slashování s Portym (Porty)
Ano, i na star-conu Vás nemine hodinka homoerotického dusna a subtextu. Tentokrát zacíleno na fantasy seriály a filmy. Koho šmíruje Sauronovo oko? Jsou pro sebe Merlin s Artušem stvořeni? Jak vypadá doučování v Bradavicích, a jaké je první čarodějovo pravidlo pro orální sex? Tyhle a mnohé další slashové a femslashové podivnosti. Ano a nezapomeneme ani na kreslené pohádky! :)

Krod Mandoon a planoucí meč ohně
Představení komediálního seriálu, který je jednoznačnou parodií na Legend Of The Seeker. Hlavní hrdina je idiot, který je však předurčen k velkým věcem - především k boření fantasy stereotypů. V jeho snažení svrhnout zákeřného místodržícího mu pomáhají pohanská kněžka-nymfomanka, homosexuální poskok hrdinného generála, zlobr, neschopný černý čaroděj a další. Seriál, který se shodou okolností natáčel mimo jiné i v Čechách a na Slovensku.

Krev, písek a Spartacus (Kubulla)
Zrazen Římany. Donucen k otroctví. Znovuzrozen jako gladiátor. Seriál Spartacus: Blood and Sand je ojedinělý seriál, který musíte poznat.

Hudson Leick - anděl nebo ďábel?
Jaká je Xenina úhlavní nepřítelkyně Callisto v reálném životě? Křičí a vřeští stejně jako její postava, nebo se věnuje i duchovnějším záležitostem?

Xena Jukebox
Představení těch nejlepších musicvideí ze seriálu Xena, pečlivě vybraná pro vaše potěšení, s českým titulky.

Na XenaCon a zpět (Kubulla a Garfield)
Za Xenou až do Los Angeles v nemoci i v pekle. Na jakých projektech herci z Xeny právě pracují? Přijďte si poslechnout dojmy a zážitky fanouška z oficiálního XenaConu v Americe.

Vincent Price (Pan Citron)
Vincent Price - Ikona hororového žánru, především "adaptací" příběhů E. A. Poea, ale zároveň i nadšený sběratel umění. A věděli jste, že uváděl pořad o vaření?

Vítejte na Úžasné Zeměploše (Rausek)
Vítám vás ve světě plochém jako pizza, spočívajícím na zádech čtyř slonů, nesených na obřím krunýři galaktické želvy. Na tomto vpravdě úžasném světě se sny stávají skutečností a to včetně nočních můr. Žijí zde opravdoví draci (i když většinou jen velmi krátce), bájní barbarští hrdinové (ti zas naopak příliš dlouho), bohové, kteří zbožňují deskové hry a mnoho dalších tvorů i netvorů a bohužel i Noby Nóblhóch. Vítejte ve světě, který vznikl v hlavě jednoho z nejprodávanějších britských autorů, Sira Terryho Pratchetta, ve světě plném lásky, zrady, hrdinství, zbabělosti, intrik a mnoho dalšího, ale především zábavy. * Vítejte, vstupte a již nikdy neodejdete… *Pozn. předn.: A poznámek pod čarou. ;-)

Tolkienovy ženy (Draugwen)
Žien v Tolkienovej tvorbe nebolo veľa, no napriek tomu zastávali dôležité úlohy. Boli silné, mocné a krásne. Poďte sa na ne pozrieť.

Naši předkové a draci (Darth Zira)
Draka (latinsky draco) známe skoro všichni jako pohádkového, mytologického či přímo mytického tvora. Někdy je symbolem či přímo ztělesněním zla, jindy je jeho postavení spíše neutrální nebo dokonce stojí na straně dobra a podobně jako kouzelný dědeček č moudrá stařenka pomáhá těm spravedlivým. Na straně druhé všichni víme, že v minulosti existovala zvířata možná ještě podivnější a hrozivější než mnohý pohádkový drak - totiž vyhynulí dinosauři, případně jiní velcí ještěři. Ovšem i do současnosti přežila některá stvoření, ba přímo monstra, k jejichž označení za draky není nutné mít příliš bujnou fantazii - typicky např. varan komodský. Zdá se vám naprosto vyloučené, že by se s něčím podobným mohli setkat v minulosti i obyvatelé našeho území? Jisté indicie hovoří o opaku…


Promítání
The Dresden Files – 60 minut
neodvysílaný pilot seriálu (Storm Front)

Merlin (1998) – 182 minut
dvě části

The Lord of the Fans – 98 minut

The Legend of the Seeker – 42 minut
Prophecy
Merlin – bloopers – 1 hodina

Deskové hry
Nabízíme Vám hrami plnně zařízenou místnost, kde si můžete zahrát své oblíbené hry nebo objevit další.
Hudebně elektronické hry
Z hudebních her nejspíše ITG multiplayer, Para Para Paradise ad. V přípravě jsou též jeden začátečnický a jeden pokročilý turnaj o diplomy.
Laser Game
Nejoblíbenější společenská hra Barneyho Stinsona. Vyzkoušejte, kdo z vás je lepší střelec a voják!
Pochod fantazie
Máte kostým, kterým se chcete pochlubit? Chcete dát všem najevo, že máte rádi Sci–fi a fantasy? Pojďte se s námi projít v okostýmovaném zástupu ulicemi Prahy!
Galavečer (sobota večer)
Jeden prsten vládne všem – ale kdo jsou vlastně ti "všichni"? Podíváme se na Středozem očima, jakýma se na ni dosud nikdo nekoukal. V naší nejnovější divadelní hře budete mít možnost odhalit skutečné dění okolo Jednoho prstenu a dozvíte se, jaké byly opravdové rasy Středozemě ovládnuté mocnou Sauronovou rukou. Podaří se Frodovi donést prsten až do hory Osudu? Zvítězí dobro nebo zlo? Dokážou se utlačovaní postavit utlačovateli? Přijďte se na to podívat.
Web programu
Divadelní představení (TVEJÁTRO, pátek 20:00)
Jak to skutečně bylo, když byl Worf převelen na stanici Deep Space Nine? Dokáže zkrotit Ferengské zločince? Podlehne svodům nevinné Jadzie či osudné Tornado Leety? Přijďte zhlédnout a poslechnout si tak trochu klingonskou operu, kde zjistíte že s Worfem – přijde – zákon.
Švestkový Worf aneb tak trochu klingonská opera (web)

STARcon - 25.-27. 3. 2011 - Praha