Historie STARconů

2017

 | 

2016

 | 

2015

 | 

2014

 | 

2013

 | 

2012

 | 

2011O conu
Programové linie
Anotace

STARcon - Trailer (Tar-ara Istandil)
STARcon 2016 - O conu


STARcon je třídenní setkání fanoušků sci-fi a fantasy obohacené a program plný zajímavých i zábavných přednášek, promítání, her a workshopů. Je to místo setkávání se se starými přáteli a seznamování se s novými. Jsou to tři dny během nichž si můžete odpočinout, hodit za hlavu starosti běžného života a soustředit se jen na to co Vás baví a co máte rádi!


Kdy se to konal?

od pátku 1. 4. 2016 18:00 do neděle 3. 4. 2016 15:00

Kde se konal?

ZŠ a MŠ Ohradní
Ohradní 49
Praha 4
mapka
Programové linie


Nabízíme Vám obsáhlý celovíkendový program rozdělený do těchto linií:

STAR-linie

Linie přednášek, diskusí a promítání, ve kterých se střetnou tři nejznámnější STAR díla, a to Star Trek, Stargate a Star Wars.

Artemis

Simulátor hvězdné lodi. Snili jste někdy o tom, že se stanete kapitánem, navigátorem, nebo vědeckým důstojníkem? Artemis Vám to umožní.

BritCon

Britské seriály a kultura a možná i něco navíc.

Comics & Cartoons

To, že jsme dospělí, neznamená, že se nemůžeme dívat na pohádky.

Vědecká linie

Které prvky vědy ve sci-fi jsou reálné a které jen čistá fantasie? To se dozvíte v této linii.

Literární linie

Linie (nejen) o knižní Sci-fi.

Workshopová linie

Zde najdete workshopy, hry a soutěže protínající nejrůznější sci-fi fandomy.

Deskové hry

Nabízíme Vám hrami plnně zařízenou místnost, kde si můžete zahrát své oblíbené hry nebo objevit další.

Pochod fantazie

Máte kostým, kterým se chcete pochlubit? Chcete dát všem najevo, že máte rádi Sci-fi a fantasy? Pojďte se s námi projít v okostýmovaném zástupu ulicemi Prahy!

Merchandising

Stánek s figurkami Star Wars, Marvel, DC Comics, Doctor Who a další od http://www.blindbox.cz/.

Divadlo

Deep Fiction: Historky z díry TyJáTREK

V říši za zrcadlem existuje zcela jiný vesmír. Je tvrdý, nekorektní, neslušný a neetický. Je fascinující. Zachová si kapitán Sisko své gangsterské impérium i přízeň osudové intendantky? Vrátí se Worfovi, co jeho jest? Vyřeší Garak všechny problémy? Nechte doma své zábrany a přijďte se podívat na historky z díry…

STAR linie

STD: První tah Tým STD

Star Trek Diplomacy přichází. Přiďte se podívat na projekci několikaminutové miniepizody “První tah”, která předchází úvodnímu dílu. Jste zvědaví, jak probíhala příprava projektu, stavba kulis i samotné natáčení? Po projekci bude následovat přednáška a beseda s tvůrci, dojde i na zákulisní fotky a historky. Těšíme se na vás!

Hornblowerovská sága – literární předobraz Star Treku František Novotný

Seriál Star Trek nepochybně vychází z organizace pozemských válečných loďstev, ale je zkratkovité předpokládat, že se jedná o loďstva a námořnictva současná, respektive z doby, kdy jednotlivé řady seriálu vznikaly, a vzhledem k národnosti tvůrce Gene Roddenberryho, jeho následovníků a producentů, že se jedná o námořnictvo americké 60. až. 90 let minulého století.

To, jak kapitán Kirk v původní řadě, ale především kapitán Picard v pokračování Star Trek: Nová generace, vedou svoje kosmické křižníky s tradičním názvem Enterprise, jakými misemi jsou pověřováni, v nichž musí plnit nejen role válečné a průzkumné, ale též diplomatické a politické, kdy je nutno se rozhodovat ad hoc, spíše odpovídá úkolům kapitánů plachetních korábů, než pracovní náplni velitele moderní letadlové lodě nebo raketového křižníku. Též vztahy mezi příslušníky posádek a to, že jsou jimi i děti a rodinní příslušníci, více odpovídá poměrům v loďstvech na začátku devatenáctého století, než na konci století dvacátého.

Sám Roddenberry připouštěl, že kromě jiného ho inspirovala literární sága o námořním důstojníkovi Royal Navy v období napoleonských válek, kterou napsal britský spisovatel C. S. Forester. Ač se jedná o fiktivní postavu, jeho kapitán Hornblower je dnes nejpopulárnějším důstojníkem Královského námořnictva, minimálně stejně známý jako admirál Nelson, s nímž ho pojí křestní jméno Horatio. V oblasti námořního románu je kapitán Hornblower stejně kultovní postavou jako kapitán Kirk a Picard v žánru televizních sci-fi seriálů, a pokud uvažujeme o literárních kořenech Star Treku, nelze Hornblowera vynechat.

Jezuité - rytíři Jedi nebo Sithové? Darth Zira

Černý řád, opředený mnoha legendami a tajemstvími, o kterém jsme toho už tolik slyšeli! Od komunistických historiků až po konspirační teoretiky. Stojí v našem světě na světlé nebo na temné straně Síly, připomínají více "armádu světla", nebo spíš temné pány? A co naši "staří známi" na obou stranách ze Star Wars - jsou jezuitům podobní hodně, málo nebo vůbec? A mohl se "veliký George" při vymýšlení, ať již rytířů Jedi nebo lordů ze Sith, inspirovat právě jezuitským řádem?

Weyoun, Shran atd. Tai

[Combs: část 1/2] Démonicky servilní Vorta Weyoun (DS9), impulzivní Andorian Shran s půvabnými modrými tykadélky (ENT) či skrupulózní pořadatel vražedných zápasů Penk (VOY). I těmto postavám vdechl život Jeffrey Combs. Tato přednáška (vč. pár tématických odboček) vás provede jeho působením ve ST.

Dinosauři ve Star Treku Praotec trekkie

V epizodě "Aréna", natočené podle stejnojmenné povídky Fredrika Browna, se posádka Enterprise setkává s ještěry připomínajícími pozemské dinosaury. Střet s Gorny hrozí vyústit v opravdový konflikt a jen důvtip kapitána Kirka umožní situaci vyřešit. A posádka Voyageru se v kvadrantu Delta setká s opravdovými dinosaury, kteří se však ke svému pozemskému původu příliš nehlásí.

Jak vznikly Star Trek Kusy Lagga VortaVor

Projekt publikace povídek ze světa Star Treku psaných česko-slovenskými fanoušky trval skoro desetiletí, až byl konečně letos završen. Editor, autoři i členové poroty se rádi podělí o své zážitky a podepíší své dílo.

Velící kódy ve Star Treku Iconer

Ve velkém množství epizod se při komunikaci s lodním počítačem používaly různé bezpečnostní kódy. A protože zabezpečení nebylo vždy neprolomitelné, mohla znalost správných kódů umožnit přístup nepovolané osobě. Na této přednášce zveřejním ty nejdůležitější z nich, abyste mohli v případě nouze i vy odhodit warp jádro nebo převzít velení nad vaší oblíbenou lodí.

Nezastavitelný William Shatner Dagmar "Ziina" Vižďová

Co teď aktuálně vyvádí legendární kapitán Kirk? William Shatner ani ve skoro 85 letech neubírá na tempu a energii by mu mohly závidět mnohem mladší ročníky. Shatnerolog se musí pěkně ohánět, aby ho stíhal sledovat na sociálních sítích a aspoň ve zlomku jeho nových projektů. Zábava zaručena!

Jak si doma zhmotnit Sci-Fi Karel „Margh“ Škop

Nakoukněte pod pokličku výroby "star" rekvizit - zbraní, masek či jiných propriet ze sci-fi světů jako např. Star Trek a Star Wars. Povíme si o různých postupech při výrobě. Dozvíte se, jaké materiály jsou vhodné, či kde se dá sehnat právě to, co potřebujete. Made In Titan je tu pro vás.

Star Wars - příběhy minulé i budoucí Pavel Klimeš

Star Wars je neskutečně pestrá a spletitá mozaika osudů odehrávající se v předaleké galaxii. Vyznat se ve všech filmech, seriálech, knihách, komiksech, povídkách a hrách není vůbec žádná legrace. Jak to tedy Lucasfilm dělá, aby do sebe všechny i budoucí příběhy zapadaly, a jaké jsou nejznámější případy, kdy to prostě nevyšlo? Dozvíte se v této přednášce.

Simpsonovské narážky na Star Trek Masha Yar

Jak se Homer, Marge, Bart, Lisa a Maggie odvážně pouští tam, kam se dosud nikdo nevydal? Už pěkně dlouho a žlutě!

Inspirace Star Trekem v hudebních videoklipech Masha Yar

Přehlídka klipů obsahujících scény, nápadně připomínající univerzum našich oblíbenců. A přiletí i Raumschiff Edelweiss.

Antikové a Q Kontinuum Tar-ara

Všemocné, úžasné druhy…, že ano…, nebo možná ne tak úplně…? Přijďte si popovídat, co si myslíte o Anticích a o Q (Kontinuu). O jejich pravidlech a zasahování, činech či míře otravnosti.

Star Trek Chybějící příběhy: Skryté hry Annie

Fanfilm natáčený převážně na zeleném pozadí má svá specifika a to hlavně náročnou postprodukci. Přijďte se podívat, jak se z herce před zeleným pozadím stane pilot raketoplánu a co vše je potřeba provést s natočeným záběrem, než může být vypuštěn do světa. A uvidíte i zbrusu NOVÝ TRAILER!

Večer písní klingonských Filip „Grit du Alatriste“ Neumann

Při večeru písní koná se i doslava Gritozenin, vezměte co rádi pijete či chroupete a budem se těšit.

Vědecká linie

Venuše - nejasná minulost sestry Země Julie Nováková

Venuše je často přezdívána sestrou Země, ale podmínky panující na jejím povrchu by se od těch pozemských nemohly lišit více. Jak se druhá planeta od Slunce vyvinula do stavu dnešního extrémního tlaku a teploty na povrchu? Proč se navzdory podobné velikosti a složení tolik liší od Země - může za to čistě jen vyšší oslunění? Měla někdy oceán kapalné vody, a pokud ano, jak dlouho? Co nám může prozradit o možné budoucnosti Země? Uslyšíte to a ještě více, včetně toho, jak na tyto otázky hledáme odpovědi.

Terminátor - změny časové linie Roman Hruška

Je vůbec možné se vyznat ve všech těch změnách v univerzu, které je založené na cestování a měnění času?

V průběhu přednášky rozeberu jednotlivá časová narušení a změny, které z nich vyplynuly.

Vycházel jsem z materiálů, které u nás byly distribuované - filmy 1-5, 2 seriály a knižní trilogie T2

Po stopách našich planet Petra Hyklová

Sluneční soustavu křižuje osm planet, několik planet trpasličích a statisíce planetek. Bývaly však doby, kdy lidstvo znalo jen pět planet. Jak asi objevilo ty ostatní?

Světelné znečištění Vítek Škorpík

Světelné znečištění je často podceňovaný problém, který se však dotýká každého z nás. Hvězdná obloha patří mezi přírodní a kulturní dědictví naší civilizace. Po tisíce let se mohli lidé v noci dívat na krásy nebe. Za posledních sto let se však situace změnila natolik, že z některých míst už nejsou vidět téměř žádné hvězdy. V České Republice již nenajdeme na žádném místě původní noční životní prostředí. Světelným znečištěním je celosvětově zasaženo 2/3 obyvatel, v Evropě a USA je to dokonce přes 90%. A bohužel to již některým lidem připadá normální. V přednášce se dozvíme, jaké negativní vlivy s sebou přináší špatné osvětlení, jak působí světlené znečištění na naše zdraví a na přírodu. Dále si povíme o vlivu světelného znečištění na ekonomiku, bezpečnost a v neposlední řadě též na astronomy a hvězdnou oblohu. Probereme si také na možnosti, jak světelné znečištění omezit na minimum. Konkrétně se zaměříme na stále četnější oblasti tmavé oblohy, podíváme se na příklady špatného a správného osvětlení a uvedeme některé základní rady, jak správně svítit. Dojde i na aktuální problém s polskými skleníky na rajčata, které hyzdí oblohu severních Čech.

Termojaderné zbraně Michal Marčišovský

Fyzika termojaderné fúze aplikovaná při vývoji zbraní hromadného ničení. Přednáška bude diskutovat historii i fyzikální efekty a principy funkce historických a moderních termojaderných zbraní.

Mikrostruktura v každodenním životě 2.0 Jarek Kopeček

Chtěl jsem abstrakt k této přednášce uvést titulem slavné Feynmanovy přednášky: „Tam dole je spousta místa“. Ale ono není kulaté výročí jejího přednesení, ba dokonce není ani kulaté výročí Feynmanovy Nobelovky, ani jeho narození, ani jeho úmrtí. Oslí můstek se hanebně zřítil a nezbývá než si přiznat, že tam dole spousta místa není, což už mnozí z nás v životě zjistili. Neznamená to však, že tam dole – myšleno v rozměrech, které již oko nevidí, a proto selský rozum neobsáhne – není nic k vidění. Je a stojí to za vidění, ať už tím míníme drobné breberky, které dojímaly již přírodozpytce Heackelova ražení, nebo techničtější záležitosti každodenního života. Stačí jen vybrat vhodný mikroskop nebo jiný podobný přístroj a podívat se jim na zoubek…

Automaticky řízená auta - chcete nechat přejet vaše děti nebo raději paní sousedku? Robin Kopecký

V přednášce rozebereme, jakým problémům čelí tvůrci softwaru pro řízení autonomních vozidel z hlediska etiky robotiky. Dále budeme hovořit o jejich souvislosti s empirickým výzkumem morálních intuic laiků při rozhodování morálních dilemat obsažených v různých podobách tradičního "Trolley problem" (vozíkového problému).

Snílci, proroci a tvůrci budoucnosti Petr Tomek

Čím se liší spisovatelé, kteří o budoucnosti jen snili od těch, kteří ji spoluvytvářeli? Jaké předpovědi se splnily a proč? Jak bylo před sto lety možné popsat DVD nebo atomovou bombu?

BritCon

Penny Dreadful Marty McFly

Strašidelně hororový seriál z viktoriánské doby s týmem známých literárních postav té doby. Liga výjimečných HODNĚ JINAK.

Gallifreyština: Vznešené písmo Timelordů Rayne

Pište jako Timelady nebo Timlord! Přijďte poznat taje elegantní kruhové gallifreyštiny podle Loren Sherman, naučte se psát tímto krásným způsobem a vytvořte si svůj vlastní podpis. Vaše poznámky se změní v umělecké dílo :).

The Day of the Doctor 

Speciál k 50. výročí seriálu Doctor Who.

12 důvodů proč milovat Colina Morgana elirwen

Přesně co říká název. S názornými ukázkami.

Doctor Who - 4x10 Midnight

Doktor a Donna si berou takovou menší dovolenou na planetě Midnight. Zatímco Donna tráví čas v lázních, Doktor si chce udělat výlet k Safírovým vodopádům. Součástí výletu je čtyřhodinový přelet planety. Jenže během cesty dojde k nečekané přestávce...

Vstáváme s (nejen irskými) muffiny elirwen

Budeme si pouštět videa a jíst muffiny. Upozornění: Muffiny budou v omezeném množství. Platí tedy pravidlo rychlejšího.

Dark Matter Xyll

Minulý rok se stalo něco nečekaného. Objevila jsem nový sci-fi seriál, který se mi moc líbil. A nebyl to Star Trek. Na toto jsem čekala od dob Stargate. A tímto bych vám ho ráda představila.

The Night Manager / Noční recepční Daphne

Pojďme se společně podívat na novinku stanice BBC podle stejnojmeného románu Johna Le Carrého, britského autora a mistra špionážních příběhů. Kromě excelentní knižní předlohy se tento seriál může pyšnit i hereckým koncertem v podání Toma Hiddlestona, Hugha Laurieho, Olivie Colman, Toma Hollandera a dalších.

Vyrob si svůj šperk s britským motivem Daphne

Máte jedinečnou možnost si vlastnoručně vyrobit náušnice, přívěšek nebo medailonek s britskými národními motivy nebo s motivy z některého z britských fandomů (DW, Sherlock, Merlin, LotR, Red Dwarf,...). Pozor, omezené množství surovin. Proto vše do vyprodání zásob!

Cestovatelé v čase, realita nebo fikce? LucyLeveller

Myslíte, že je dnes cestování časem naprosto nemožné? Od teorie cestování v čase až po "skutečnost". Součástí bude i diskuze na dané téma.

Politické talk show Kapitán Jack Harkness

Last Week Tonight je první politická talkshow, která se dostala do nějakého mainstreamového povědomí - je na YouTube, VideaČesky, lidi ji sdílí na Facebooku. Ale já je měl rád ještě než byly cool :). Přijďte si poslechnout o tom, odkud John Oliver přišel a o jiných show, co taky stojí za to.

Vzpomínka na Alana Rickmana Ziina, Lucy Leveller

V lednu nás nečekaně opustil jeden z nejvýraznějších britských herců Alan Rickman. Připomeňte si s námi jeho život i ty nejkultovnější role, kterými se nesmazatelně zapsal do filmové historie.

Slashy music videa elirwen

Homoerotické dusno na maximum.

Comics & Cartoons

Nejpekelnější comicsové crossovery Nord

Tarzan vs Predator. Superman vs Orson Wells. Zeus vs Ježíš. Oficiální crossovery s posvěcením autorů (no možná vyjma toho Ježíše), které popírají příčetnost a slouží jako dobrý příklad toho, proč brát drogy je špatně. Áno?

Další tajné počátky slavných hrdinů Nord

Volné pokračování loňské přednášky a další várka prvních příběhů nejslavnějších superhrdinů dneška. Jak se doopravdy zrodil Green Arow nebo Atom. Poctivá řemeslná kvalita 30. až 60. let aneb ještě blbější a vtipnější než byste doufali.

Superman v seriáloch a filmoch Draug

Superman to neznamená len komiks, ale aj filmy a seriály. Kolko hercou si uz supermana zahralo a co znamena Supermanova kliatba? A ako moc zmenili filmy mythologiu aj v komikse?

Batman v animovaných filmech Arenoth & Smeraldina

Chcete vědět jaké vznikly animované filmy v hlavní roli s gothamským temným strážcem zákona? Jak se liší od své komiksové předlohy? Jak se v nich mění charaktery postav? Co vás bude šokovat a na co se stojí za to podívat? Probereme animované filmy od traileru až po Batmanovi spodky! Proč? Because I am Batman!

Gravity Falls Mathes

Možná už jste o něm slyšeli, možná ne. Malé městečko uprostřed lesů Oregonu, které je mnohem důležitější a tajemnější, než se zdá. Pokud hledáte animovaný seriál, který byste chtěli sledovat, Gravity Falls by měl být na vašem seznamu a pokud nevěříte, přijďte si poslechnout seznam důvodů, proč byste měly.

Šifry a taje Gravity Falls Mathes

Pokud jste viděli Gravity Falls, jistě jste si všimli podivných šifer, schovaných symbolů a mnoha dalších věcí, které naprosto nedávaly smysl. Říkali jste si možná: "Co jenom to znamená?", ale nechtělo se vám v tom příliš šťourat? Tak si přijďte poslechnout přednášku, která tyto šifry do poslední rozluští.

VAROVÁNÍ: Přednáška bude obsahovat mnoho spoilerů a není tedy doporučena pro lidi neznalé Gravity Falls!

Disney a konspirační teorie Clover

Konspirační teorie se rojí kolem všeho jako houby po dešti. Vláda nás sprejuje uměle vytvořenými nemocemi, Kennedyovi zabili Marilin, za útokem na Dvojčata stojí Bílý dům... Ovšem ani studio Disney se se svými výtvory nevyhnulo fanouškovským teoriím, proto vám přinášíme výběr těch nej!

Webové komiksy, které ocení každý geek Clover

Máte rádi komiksy? I ty od amatérských tvůrců? Máte rádi, když mají herní, fantasy, nebo sci-fi nádech? Tak se přijďte podívat a nechat si doporučit, čím na internetu krátit dlouhou chvíli.

Disney princezny nejen jako míchačky na beton Dejv

Hlubiny internetu dokáží být velmi zrádné. Dokáží být milé, veselé, hravé, ale i kruté a brutální. Přesně toto se stalo charakterům s disneyovek. Jméno sice značí, že bude řeč jen o princeznách, ale není to pravda, podíváme se na tolik charakterů kolik bude možné a na všechny verze, co jen to bude možné. Očekávejte spíše slideshow, protože....come on, u tohoto témata vydají obrázky za tisíc slov.

PS: kdo přijde převlečen za Disney charakter jakékoliv verze, dostane odměnu.

Spiderman (1994) Ertai

Animovaný seriál o Spider-Manovi z roku 1994 čítá 65 epizod a díky častým reprízám se jedná o sérii pro českého diváka asi nejznámější. Dočkáme se všech zásadních pavoučích dobrodružství, ale i řady povedených cross-overů, kdy vrcholem seriálu jsou události Secret Wars.

Spider-Man(1967) Ertai

Úplně první seriál s pavoučím super-hrdinou. Jednotlivé díly jsou velmi krátké, velmi levné a velmi zábavné, navíc uvozené legendární psychedelickou znělkou. No neberte to.

Začínáme číst Marvel Amyee

Vydavatelství Marvel za celou svou existenci vydalo tisíce komiksů a pro každého je občas problém se v tom všem orientovat. Autorka přednášky se zaměří hlavně na úvod do světa Marvelu, jak začít číst, kde hledat novinky a kde nakupovat.

Seriálový vesmír Marvelu Amyee

Marvelovský seriálový vesmír se pomalu rozjíždí a tak si probereme jak věci současné tak i budoucí televizní seriály. Představíme si jednotlivé charaktery z chystaných seriálů, probereme novinky a nakonec nebude chybět pár komiksových tipů.

Ranní čmárání Tessík

Jelikož nám ráno nefungují mozky a nejsme schopni pojmout jakékoliv přednášky, bude lepší, když si budeme omalovávat, protože to nevyžaduje žádnou mozkovou kapacitu. :)

STAR workshop

Výtvarný workshop pro hravé trekkies, rebely i Imperiály Hana'an

Tentokrát možnost nejen omalovávat, ale třeba i sestavit koláž - vtip, scénku. K dispozici bude na výběr řada předtištěných kreseb postav, lodí a scenérií - k vystřihování, lepení a omalovávání. Pastelky, lepidlo a nůžky budou k zapůjčení.

Hudební soutěž pro STAR znalce Hana'an

Stargate kvíz Kaywinnit

Kviz, který ověří vaše znalosti SG, nikterak náročný, hlavně pro zábavu a s příslibem sladkých cen :).

Star Trek origami bila.vrana

Přijďte si složit jednoduchá tématická origami. Nebojte se náročnosti, vybrané druhy zvládnou i nešikové. Papíry budou k dispozici.

Born of Hope Fénix ProDabing

Fénix ProDabing pro Vás nadaboval fanouškovský film Born of Hope. Přijďte se společně podívat. :)

Literární linie

Host: David Weber

Díky šťastné náhodě a přátelským vztahům s českými fanoušky bude na Starconu hostem i americký autor David Weber. Mezi jeho nejznámější sci-fi série patří ta o Honor Harringtonové, ale své fanoušky má i Safehold, zatímco alternativní realitu zastupuje Ring of fire. David Weber je velmi milý, příjemně povídavý autor, se kterým je radost strávit jakkoliv dlouhou dobu. Přiletí v doprovodu své manželky Sharon Rice Weber, která je rovněž velmi milá. Sharon se ráda věnuje kreativním činnostem, kromě zajištění pracovních podmínek pro Davida a správy webu a eshopu s reklamními předměty ji baví pletení a patchwork.

Nimitz praví i zpívá Marcela "Maril" Holečková

Fenomén "Nimitz praví" baví členy klubu HMS Phantom téměř od začátku. Pojďme se podívat, jak hlášky vznikají, pár jich přidat, případně se pokusit přetextovat některou z písní do vesmíru HH.

Dinosauří grotesky Františka Vrbenská

S pravěkými ještěry je legrace! Hlavně ve filmu. Představíme výběr z animovaných i hraných snímků, v nichž hraje stěžejní roli „DINO“ nejrůznějších podob a charakterů. Sauři strašliví, legrační, roztomilí, dojemní, nepovedení, jako-živí a vůbec všelijací. Nebudeme hovořit o Star Treku! A také se nebudeme zabývat vědou, leda tu a tam 

Bruncvík a nagyery - křest románu Vlado Ríša

V další knize svých příběhů se Bruno Zweigste, první rytíř České země přezdívaný Bruncvík, střetává s urozenými lapky, zlomocným balorem a děsivými nagyerami. I když se protagonisté a dobrodružný děj místy vzdalují realitě českých dějin, přesto se kniha řadí do cyklu "Kroniky karmínových kamenů" - už proto, že magický kámen v osudech legendárního Bruncvíka sehraje neobvyklou a důležitou roli. Přijďte, ať můžete připít medovinou na další z výprav do fantastické minulosti!

Sci-fi/fantasy audioknihy Martin Handl

Nabídka audioknih u nás se rychle zvětšuje a jsou mezi nimi i sci-fi a fantasy. Přijďte se inspirovat, co byste neměli vynechat. Ukázky vás přesvědčí, že neuděláte chybu.

Vývoj Mantichorské techniky v průběhu války s Havenem Roman "Doktor" Hruška

V průběhu války se vždy klade hlavní důraz na vývoju nových technologií. Ve válce Mantichory s Havenem tomu nebylo jinak. Vývoj byl natolik razantní, že díky němu dokázala "maličká" Mantichora odolávat Havenskému kolosu. V přednášce připomenu důležité Mantichorské objevy a inovace.

Tripl S kvíz Tomáš "Zajda" Zajíček

Zábavná vědomostní soutěž, kde otázky budou ze Star Treku, Star Gate a Star Wars.

Kromě úžasné atmosféry se můžete těšit na zajímavé otázky a spoustu zábavy. Každý kdo bude mít odvahu a pokusí se změřit svoje síly s ostatními může vyhrát i nějaké zajímavé ceny (minimálně cenu útěchy).

Co nás letos čeká od nakladatelů Tomáš "Zajda" Zajíček

Přijďte se podívat na to, co si pro nás naši nakladatelé letos připravili. Budou tu nějaké známější tituly, na které již dlouho čekáme, ale také se tu setkáte s tituly, o kterých jste ani nevěděli. Na konci se můžete těšit na shrnutí toho, co nás letos zase mine a mi se na to budeme moci těšit v následujících letech.

Slavnostní ceremonie 39. eskadry bitevních křižníků Velení jednotlivých lodí i BatCruRon 39

Předání vyznamenání a zhodnocení práce českého fanklubu vesmíru Honor Harringtonové za uplynulý rok. Z historie vyplývá, že v tuto dobu se na tomto místě záhadně zjeví několik koláčů, pochutin či dokonce dortů. Uvidíme, co bude letos.

Kompenzační hodina Marcela „Maril“ Holečková

Galavečer je inspirující, pojďme si dát čas dohnat, co jsme během dne nestihli. Dokončit přetextování píseň, dojíst dorty, probrat uplynulý den...

Antistresové omalovánky Marcela „Maril“ Holečková

Workshop zaměřený na fenomén současné doby. Omalovánky se vydaly na pouť mezi dospělé a dobývají knihkupectví. Pastelky i omalovánky budou k dispozici.

Stromové kočky na talíři Květa „Torli“ Tonová

Levný způsob, jak získat vlastní stromovou kočku. Že nevíte, co za mimozemšťana to je? O důvod víc se přijít podívat. Workshop vyžadující zručnost žáčka první třídy.

Snídaně s knihou Marcela „Maril“ Holečková

Vy nečtete při jídle? A není to ztráta času? Co zajímavého jste v poslední době přelétli zrakem a chtěli doporučit ostatním? Ráda si vyměním pár tipů.

Příběhy v obrazech Renfri

Sto či tisíc slov, co takhle zkusit příběh vyjádřit 5 obrazy? Přijďte si to beztrestně a bez papírové stopy zkusit. Fotografický workshop.

Ukončení linie, aneb co se jinam nevešlo Marcela „Maril“ Holečková

Zapomněli jsme na něco, chcete si zopakovat nějaký workshop? Hlásíte se na příští Starcon? Chcete se podělit o dojmy? Přijďte!